ПРОГРАМА БУДІВНИЦТВА ЕНЕРГООЩАДНОГО ЖИТЛА

МЕТА ПРОГРАМИ

Діяльність громадської організації «ЕКОНОВАЦІЯ» спрямована на вирішення питання забезпечення членів Організації житлом на основі енергоефективних технологій. При цьому  основна увага звертається на підтримку державних цільових програм і міжнародних фінансових установ. Постійно зростаюча потреба громадян та їх правосвідомість змушує створювати нові механізми, які нададуть їм можливість реалізувати свою мрію та захистити від можливих ризиків.

Мета Програми в будівництві соціального енергоефективного  житла полягає  у вирішенні питання забезпечення членів Організації енергоефективним житлом на основі новітніх техологій та обладнання , шляхом розроблення дієвих інвестиційних механізмів доступних цін, які забезпечують європейські стандарти життя і  формування платоспроможного покупця.

Програма по реалізації будівництва доступного житла спрямована на здешевлення вартості об’єкта будівництва для членів Організації, які потребують покращення житлових умов, найперше через відсутність прибутковості. Встановлений механізм розподілу цін від загальної вартості кошторису (фінансово-інвестиційний механізм будівництва) надасть можливість членам Організації реалізувати свою нагальну потребу у власному житлі, що зменшить соціальне напруження та покращить економічні показники держави, а також дозволить реалізуватись державним програмам доступного житла.

Програма діє під егідою Громадської організації «ЕКОНОВАЦІЯ».

Обов’язковою умовою перед початком реалізації програми  є утворення ініціативної групи яка буде приймати активну участь в її реалізації.

Завдяки такій організаційній структурі, є можливість втілення в життя запитів, ідей і побажань замовників-членів Організації, що дає змогу ефективно використати новітні технології, обладнання і матеріали . Реалізація програми надасть комфорт, економічну ефективність та екологічність для навколишнього середовища і самих членів Організації.

В межах реалізації Програми членам Організації надається безліч можливостей та переваг, а саме:

 • можливість контролювати та брати участь у будівництві приватного житла;
 • мати додаткові гарантії завдяки членству в громадській організації;
 • реалізувати власні потреби та побажання в ході будівництва;
 • шукати максимально ефективні та економічно вигідні шляхи реалізації будови;
 • отримати житло для членів громадської організації за ціною нижче ринкової вартості;
 • максимально зменшити час будівництва шляхом спільних дій членів та Організації в цілому;
 • полегшення для членів Організації у підготовці документації, шляхом вибору відповідальної особи із членів Організації, яка буде вирішувати  ці питання;
 • скорочення термінів погодження дозвільної документації за підтримки держави.

Фінансове забезпечення  Програми передбачає часткове залучення інвестиційних коштів від громадян, які є членами громадської Організації та виявили бажання вкладати кошти в енергоефективне житло та обладнання, а також від фінансових установ і державних програм.

Щодо ресурсного забезпечення, то воно здійснюється двома шляхами:

перший спосіб – виконання будівельно-монтажних робіт ведеться господарським способом. При цьому функції замовника і забудовника тут виконують члени громадської Організації. За якістю виконаних робіт може спостерігати обрана особа, яка є оперативним керуючим  у  будівництві та впровадженні енергоощадного обладнання;

за другого способу матеріально-технічне постачання будови здійснюється шляхом залучення Організацією підрядної організації, яка виконує будівництво об’єкта в межах конкретного замовлення.

Питання житла породжує актуальність співпраці громадян і влади і виступає ознакою якості життя та самореалізації громадян. Розв’язання житлового питання за рахунок до­ступності житла дасть змогу підтримати молодь, надати їм перспективу та впевненість у майбутньому. Також Програма дозволить вирішити питання житла для значної частини громадян і підтримати державну програму на регіональних рівнях. Проблема міграції молоді безпосередньо пов’язана із відсутністю умов для придбання власного житла. Саме тому вирішення житлового питання стане перспективою розвитку інституту сім’ї. Коли молодь впевнена в майбутньому у рідній країні, то вона докладе всі зусилля для гармонійного, економічно-ефективного та культурного розвитку держави.

 

ТИПОВІ ПРОЕКТИ ПРОПОНОВАНІ ДЛЯ БУДІВНИЦТВА

Проект будинку №1

Загальна площа     111,7 м?
Житлова площа     100,4 м?
Площа гаража        –
Вартість проекту   500$
Приблизна вартість будівництва 47880$


Детальний опис проекту:

Проект будинку  з терасою, призначений для проживання невеликої родини або сімейної пари.

Облицювання фасаду будинку деревом надає цій будові екологічність і елегантність. Планування будинку продумано так, щоб вписати в невеликий за площею будинок всі необхідні приміщення. Невелика вітальня з’єднана з кухнею і обладнана каміном. Рішення для каміна теж гідно окремої уваги. Камін розташовується в вітальні, а також передбачений камін на терасі, де можна проводити затишні вечори. Мансардний поверх в цьому будинку займають три спальні і просторий санвузол.

ТЕХНОЛОГІЯ БУДІВНИЦТВА

ВАРІАНТ №1

Каркасно – монолітне будівництво з пінобетону

ВАРІАНТ №2

Кладка стін з газобетону

Газобетон по праву знаходиться на другому місці за популярністю серед всього спектру будівельних матеріалів. Популярніше тільки використання бруса і колоди. Будівельні блоки з газобетону  набули  підвищеного інтересу завдяки цілому ряду привабливих характеристик.
Насамперед, кладка стін з газобетону економічніша, ніж кладка з цегли. Здешевлення будівельних робіт приблизно на 30-40%. Економія полягає в невисокій вартості матеріалу, більш легкому фундаменті, меншій кількості робіт з навантаження і розвантаження, скороченні часу, необхідному для роботи по кладці.
Не менш важливий фактор – довговічність. Будинок, побудований з газобетонних блоків, зберігає свої якості не менше ста років.
Крім того, слід зазначити невелику вагу і одночасно високу щільність (500-600 кг / м.куб.), Морозостійкість, вологостійкість, вогнестійкість, здатність опору біологічних впливів. У газобетонних блоках не можуть накопичуватися бактерії, цвіль або грибок.
Наприклад, для того, щоб побудувати будинок   достатня кладка одношарового ряду газобетону щільністю не більше 500 кг / м.куб. і товщиною від 375 до 400 мм. Будинок з такими стінами буде забезпечений комфортним мікрокліматом, і навіть не знадобиться облаштовувати додаткове утеплення.
Газобетонними блоками називають штучний матеріал, що використовується в заміському будівництві. У цього матеріалу велику кількість чудових фізико-технічних і експлуатаційних параметрів, завдяки яким можлива кладка газобетону своїми руками. Геометричні форми цього матеріалу володіють високою точністю, так як він виготовляється методом струнної різки, а готові вироби обробляються в автоклаві.

ЕНЕРГОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Електроенергію для будівель планується поставляти частково за рахунок сонячної електростанції, а об’єм енергії, якої буде недостатньо для повного енергозабезпечення-із міської енергомережі

Сонячна електростанція потужністю 4 кВт., повний комплект

Короткі характеристики:

Може забезпечити електроенергією найбільш необхідні електроприлади: холодильники, циркуляційні насоси, освітлення, телевізор, ноутбук, супутникову антенну.  Задовільняє енергозабезпечення приватного будинку в період з березня по жовтень.
Сонячні фотомодулі даної електростанції в центральних, західних та східних регіонах України в середньому за рік виробляють 3000-3600 кВт. електроенергії. Звичайно, максимальна продуктивність досягається в літній, кінець весняного та початок осіннього періоди року. Це потрібно враховувати при експлуатації сонячної елекростанції, щоб забезпечити всі необхідні електроприлади.

Виробіток сонячної електростанції по місяцях:

Особливості даної конфігурації:

 • Ємність акумуляторів 6.8 кВт*год, що дозволяє працювати системі без сонця при навантаженні 1000 Вт. близько 6,8 години.
 • Система 48 В, використовується 8 шт. акумуляторних батарей по 12 В.
 • Номінальна потужність інвертора – 4 кВт. максимальна короткочасна – 6 кВт.
 • В інверторі вбудований зарядний пристрій від 220В, є можливість підзарядки батарей від генератора або загальної мережі
 • Комплект поставляється з кріпленням на дах.

Альтернативний варіант

ВІТРО-СОНЯЧНА ЕНЕРГЕТИЧНА УСТАНОВКА.
Енергія вітру доступна, коли вітер дме.
Сонячна енергія доступна, коли світить сонце
Використовуємо вітер і генерацію сонячної енергії в домашній електростанції
Гібридна станція заснована на модульній системі, що масштабується під відповідні потужності. За своєю суттю – це високоефективний пристрій енергії вітру з  використанням вертикальної  вітрової турбіни (VAWT), встановлений на даху або землі. Турбіна починає отримувати енергію при швидкості вітру, від двох (2) метрів в секунду. Розрахунковий термін служби 20 років. Турбіна не шумить, і не становить загрози для дикої природи.
У випадку відсутності вітру отримуємо енергію за допомогою сучасних сонячних батарей, які перетворюють енергію сонця в електроенергію.  Відсутня вимога: “тільки вітер” або “тільки сонце”. Система, розроблена в своєму роді, як повністю інтегроване “гібридне” поновлюване джерело енергії.

 

 • Характеристики Енергетичної установки:
  – Сонячні панелі, потужністю до 3 кВт
  – Вітрогенератор, потужністю від 1 кВт
  – Гібридний контролер
  – Інвертор
  – Акумуляторні батареї потужністю 3кВт * год
  – Орієнтовний виробіток електроенергії в місяць близько 750кВт * год