ПРОГРАМА ПО ВПРОВАДЖЕННЮ ВІДНОВЛЮВАНИХ ДЖЕРЕЛ ЕНЕРГІЇ

Пропозиція щодо реалізації проекту

Назва проекту: Сонячні електростанції для членів ГО «ЕКОНОВАЦІЯ»

Ефективність будівництва та експлуатації сонячних електростанцій стала можливою після прийнятого Закону No 514-VIII «ПРО внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії», який набув чинності 01 липня 2015.

Самим ефективним є будівництво сонячних електростанцій в південних регіонах України, де є найбільшою інсоляція сонячного випромінювання.
Але, як показує практика, і в інших областях центральної,східної, північної та західної частин України експлуатація сонячних електростанцій є доволі продуктивною.

Проте, будівництво сонячних електростанцій є доволі дорогим задоволенням. Не кожен громадянин в Україні має змогу вкласти кошти в будівництво сонячної електростанції потужністю від 10 до 30 кВт.

В зв’язку з цим, ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ “ЕКОНОВАЦІЯ” бере на себе основні організаційні рішення щодо будівництва сонячних електростанцій для своїх членів.

 

Розрахунок орієнтовного виробітку сонячної електростанції  (приклад для Тернопільської області)

Сумарний виробіток сонячними полікристалічними батареями потужністю 10 кВт. за рік – 10200 – 10500 кВт*год.

При застосуванні новітніх сонячних батарей на основі аморфного кремнію-сумарний виробіток за рік сонячною електростанцією потужністю 10кВт – 13 000 кВт*год.

Вартість 100кВт електроенергії за Зеленим тарифом з 2017 року буде становити – 561,65 грн.                        

Приблизний дохід за рік – 5728873015 грн. (без ПДВ)

Частина цих коштів буде направлена на погашення витрат на електроенергію члену Організації, а частина на покриття кредиту, отриманого на будівництво сонячної електростанції та сплату податків.

Опис проекту

Перелік заходів по проекту: Встановлення сонячних електростанцій на покрівлях та фасадах приватних будинків членів ГО «ЕКОНОВАЦІЯ» з метою сприяння зменшенню фінансових затрат та енергозалежності членів Організації, сприяння  захисту довкілля, а також розв‘язання екологічних проблем  та зменшення викидів СО2.

Очікувана вигода від впровадження проекту:

1) Скорочення споживання електроенергії із загальної мережі;

2) Зниження викидів СО2 в атмосферу;

3) Отримання компенсації по «зеленому» тарифу за рахунок продажу надлишку виробленої електроенергії в енергомережу.

Програма діє до кінця 2029 року.

Компенсації по “зеленому” тарифу:

На підставі ПОСТАНОВИ №1678 від 29.09.2017р. НАЦІОНАЛЬНОЇ КОМІСІЇ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ ЕНЕРГЕТИКИ  додатково будуть здійснюватись виплати по «зеленому» тарифу на електричну енергію для приватних домогосподарств, які виробляють електричну енергію з енергії сонячного випромінювання об’єктами електроенергетики, які вмонтовані (встановлені) на дахах та/або фасадах приватних домогосподарств (будинків, будівель та споруд), величина встановленої потужності яких не перевищує 30 кВт, та які введені в експлуатацію:

з 01 січня 2017 року по 31 грудня 2019 року – 561,65 коп/кВт·год (без ПДВ);

з 01 січня 2020 року по 31 грудня 2024 року – 504,81 коп/кВт·год (без ПДВ);

з 01 січня 2025 року по 31 грудня 2029 року – 449,65 коп/кВт·год (без ПДВ).